Global Binn

Dünyanın Her Yerine En Hızlı Kargolama, Teslimat, Lojistik

USA Fulfillment

Fulfillment Nedir? 

Türkçe’de “Sipariş Karşılama” terimiyle tanımlayabildiğimiz fulfillment kısaca satıcının sipariş aldıktan sonraki operasyonel süreçlerinin tek bir çatı altında yürütülmesidir.

Sipariş sonrası süreçlerin yönetilmesi aslında karmaşık ve vakit alan bir süreç olup satıcının hem satışlar, hem pazarlama hem üretim ile ilgilenip tüm bunların yanında satış sonrası süreçlerle ilgilenmesi hizmet kalitesinde arzu edilen noktaya ulaşılamamasına ve organize hatalara sebebiyet verebilmekte ve böylece satıcı tarafında yoğun bir telaş yaratırken müşteri tarafında ise memnuniyetsizliğe neden olabilmektedir.

Günümüzde müşterilerin e-ticaret dünyası sayesinde alışveriş yapması daha kolay bir hal aldığından bunun sonucu olarak satıcıların takip etmesi gereken hususların önemleri ayrı ayrı daha çok artmıştır. Örneğin bir e-ticaret şirketinin stok yönetimini sıklıkla ve düzenli olarak kontrol ve takip etmesi gerekirken bir yandan da her dakika veya her saat gelen siparişlerin zamanında hazırlanması ve kargoya verilmesi ve mağduriyete sebebiyet verilmemesi gerekmektedir. Tüm bu hususlar gerçekleşirken aynı satıcının iade süreçlerini de yürütmesi gerekli olup operasyonel olarak bu süreçlerin aynı anda yürütülmesi ve markanın bir yandan kendini geliştirmesinin beklenmesi ne yazık ki satıcı tarafında çok olağan bir durum olmayacaktır.

İşte tam bu nedenlerle doğan fulfillment hizmeti satış sonrası hizmetlerin tamamını tek bir çatı altında sistematik olarak vermekte olup satıcının e-ticaretteki destekçisi olmaktadır.

Fulfillment hizmeti ürünlerin depoya kabulü, elleçleme, sipariş sonrası ürün hazırlama, müşteriye ulaştırma, stok yönetimi ve iade süreçlerinin yönetimi şeklinde hizmetleri kapsamaktadır.

Fulfillment Avantajları nelerdir?

Globalbinn Fulfillment,

  • Satışa sunduğunuz ürünleri depolayarak öncelikle depo yönetimi yükünü üstünüzden alır.
  • Sipariş takibi yaparak siz sipariş aldıkça ürünlerin hazırlanması ve markanıza uygun paketlenmesi adımları ile müşteriye ulaştırılmasını sağlar.
  • Satış sonrası destek hizmetleri de vererek müşteri memnuniyetini takip ederek müşterinin talep ettiği desteği sağlar.
  • Stok yönetimi ve iade süreçlerinin yönetilmesini sağlayarak doğru ve düzenli takip sağlar.

Sonuç olarak tüm bu operasyonel süreçleri düşünmek ve takip etmek zorunda kalmıyor, e-ticarette maliyetlerinizi düşürerek hizmet kalitenizi arttırabiliyor, markanıza yönelik amaçlarınızı gerçekleştirebiliyor yani kısacası sadece ve sadece markanızla ilgilenebiliyorsunuz.

E-ticarette ve e-ihracatta fulfillment hizmetlerinden faydalanarak çok düşük maliyetlerle hizmet kalitenizi artırabilir, vakitten tasarruf edebilir ve hedeflerinize odaklanabilirsiniz. Kaliteli hizmet, vakit kazancı ve hedefe odaklanma ile müşteri memnuniyetini artırabilir dolayısıyla satış rakamlarınızı ve kazancınızı yükseltebilirsiniz.

Yurtdışına açılmak Globalbinn Fulfillment hizmetleri ile zor olmaktan çıkıyor, satışlarınızı ve müşteri memnuniyetinizi artırarak hedeflerinizi daha hızlı büyütebiliyorsunuz. Çağı yakalamak için geç kalmayın, çağın kriterlerini belirleyen siz olun.

Bir cevap yazın

Whatsapp Mesajlaşma
1
Detaylı bilgi için hemen ulaşın!
Merhaba, fulfillment ve ara depolama hizmetlerimiz hakkında bilgi için tıklayın!